فراسوی خبر ... یکشنبه ۲۴ مرداد

اعتراف خامنه ای به تصمیم جنایتکارانه اش

زینت میرهاشمی

فرار به پُشت خامنه ای در رابطه با تهیه واکسن، تصمیم ستاد مبارزه با کرونا  با اعلام تعطیلی نیم بند ۵ روزه و تصمیم رئیسی جلاد مبنی بر وعده «خرید ۳۰ میلیون دوز واکسن» همراه با خبر نمایش دیدار از یک داروخانه، تیترهای رسانه های حکومتی را مزین کرده است. شارلاتانها حضور نمایشی رئیسی، که دوربینها از قبل آماده ورود او بودند، را دیدار سر زده نامیدند.

بخشی از گفته های پایوران رژیم برای انداختن بار فاجعه بر دوش یکدیگر، اگر چه پشت قضایا را بر ملا نمی کند، اما همینقدر هم تاییدی بر کشتار آگاهانه و عامدانه مردم با ویروس کرونا است. امری که محاکمه آمران و عاملان آن را طلب می کند.

با توجه به حجم کوتاه فراسو فقط به چند نمونه اشاره می شود.

علیرضا زالی فرمانده مقابله با کرونا: «آمارهای مرگ و میر را از سازمان جهانی بهداشت پنهان کردیم/ به دلیل قیمت واکسن جلوی واردات را گرفتند/ کمکهای جهانی و پزشکان بدون مرز را از فرودگاه برگرداندیم/ از مشاوره ای بین المللی استفاده نکردیم/ سفیران ما در کشورهای خارجی به دنبال تامین واکسن نبودند...» (روزنامه شرق ۲۳ مرداد)

مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران در توئیتر خود نوشت: «در فروردین ماه امسال از ورود ۶ میلیون دُز واکسن به کشور جلوگیری کرده است»

محمود عرب ‌نجفی، ‌واردکننده دارو و عضو هیات‌ رئیسه «کمیسیون اقتصاد سلامت» اتاق بازرگانی: «آسترازنگا حدود ۴۰ میلیون دوز سهمیه برای ایران در نظر گرفت ... معطل شدیم برای اینکه واکسنهای داخلی مان بتواند به نتیجه برسد و قولهایی هم داده شد در حد ۴۰ – ۵۰ میلیون دور تولید واکسن داخلی که محقق نشد.»

ارسال واکسن کرونا با لوگوی هلال اهمر از فرودگاه تهران به ونزوئلا هم از طرف سازمان هلال اهمر تایید شده است. این سازمان گفته است که این واکسنها از چین برای ونزوئلا ارسال شده است. کیست که این خبر را باور کند که واکسنی از مبدا چین برای ونزوئلا باشد اما با لوگوی هلال اهمر از تهران ارسال شود.

حکم بی رحمانه خامنه ای در روز آدینه ۱۹ دی ۱۳۹۹ مبنی بر منع خرید واکسنهای معتبر فایزر و مدرنا ساخت کشورهای انگلس و آمریکا از جمله صدور احکام حکومتی است که نتیجه امروزی آن، تبدیل ایران به قتلگاه شده است. خامنه ای گفت؛ بزرگ نمایی نکنید و در عرض چند ماه کرونا از بین می رود. او حتا در شرایط بحران مرگبار این روزها، مراسمهای مذهبی را سودمند و پربرکت دانسته و منع نکرده است.

امنیتی کردن واکسن با جلوگیری هدفمند از ورود آن، فساد درون وزارت بهداشت و ایجاد رانت به اسم تولید واکسن داخلی، ایمنی گله ای، عدم حمایت از معیشت و جان مردم، انداختن تقصیرها به مردم و... دستاورد حکومت و در راس آن خامنه ای است. شرایط مردم ایران از مرز فاجعه هم گذشته است به همین دلیل پایوران رژیم در برابر خشم و تنفر مردم هر کدام شیادانه خود را مسئول نمی دانند، در حالی که شکوه های بزدلانه آنها که خودشان در وضعیت موجود شریک هستند دردی از درد مردم را دوا نخواهد کرد. چینش خامنه ای در کابینه رئیسی که شامل هیاتی از نظامی – امنیتی ها و دزدان و قاتلان است نمی تواند جان انسانها را نجات دهد.

واکسیناسیون عمومی و رایگان حق مردم ایران است. همانگونه که این خواسته تبدیل به مطالبه کارگران اعتصابی هفت تپه است. عدم توجه به این حق اولیه، اقدام به قتل آگاهانه و جنایتکارانه مردم به حساب می آید. باید علیه تصمیم جنایتکارانه خامنه ای از تمامی ابزارهای فشار بین المللی استفاده کرد.  

 

 

http://www.iran-nabard.com/

https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول