فراسوی خبر ... چهارشنبه ۲۲ دی

دستپخت باندهای امنیتی نظامی

زینت میرهاشمی

روز یکشنبه ۱۹ دی کلیات لایحه بودجه، دستپخت مشتی امنیتی نظامی، کارگزار قاتل ۶۷، در مجلس ارتجاع تصویب شد. بودجه ای انقباضی برای مردم و انبساطی به نفع حکومت و شرکای آن. چشم انداز افزایش فقر و ریاضت کشی در  لایحه بودجه آنچنان مشخص است که صدای مجلس نشینان از غُر و لُند فراتر رفت.

در حالی که هنوز ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف نشده، قیمت مواد خوراکی و داروهای مورد نیاز اولیه مردم افزایش یافته و در مورد دارو به شدت کمیاب شده فقط در بازار سیاه یافت می شود. با وجود هشدارها پیرامون تاثیر مخرب حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، حذف آن بدون مشخص کردن پرداخت یارانه های احتمالی یک گزینه جدی است. سخنگوی کمیسیون تلفیق، روز سه شنبه ۲۱ دی گفت؛ دولت به طور رسمی اعلام کرد که ارز ترجیحی در بودجه ۱۴۰۱ نداریم. وی از یارانه های احتمالی بر سر خرید نان و دارو حرف زد. طرحهایی که به گفته او در لایحه بودجه هنوز مشخص نیست.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارتجاع، روز چهارشنبه ۱۵ دی در مورد افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان گفت. غلامحسین رضوانی شکم سیر توصیه کرد که «مردم بهتر است با این شرایط بسازند تا تورم مقداری کاهش پیدا کند.» (خبرآنلاین، چهارشنبه ۱۵ دی)

وی دلیل صبر دو ساله و تحمیل فقر به مردم را اقدامی در جهت «منافع کشور» دانست. گفته های بی شرمانه این مجلس نشین در حالی است که خود او از «جزیره ای» عمل کردن و ناهماهنگی در حقوقها حرف می زند. افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان به علت تورم در حالی است که عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارتجاع از مجاز بودن وزارت اطلاعات برای اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان برای راه اندازی شبکه ملی ارتباطات، برای سرکوب مردم حرف زد.

یاوه گوئیهای نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه رژیم در مورد منافع کشور در حالی است که برای حکومت تنها چیزی که اهمیت ندارد «منافع کشور» و «منافع مردم» است. بازگویی اسماعیل هنیه از سخاوتمندی رژیم ولایت فقیه یک نمونه ای از زیر پاگذاشتن «منافع کشور» برای سیاستهای جنگ طلبانه خامنه ای و سپاه تروریستی قدس است. اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی سازمان تروریستی حماس، روز یکشنبه ۱۲ دی، گفت که ۷۰ میلیون دلار از رژیم ولایت فقیه برای ساختن راکت پول گرفته است. (الجزیره) البته این تنها یک بخش از پولهایی است که رژیم برای جنگهای نیابتی هزینه می کند.

علی اکبر صالحی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی رژیم هم از دخالتهای رژیم در جنگ داخلی لیبی پرده برداشت و گفت که در جنگ داخلی لیبی سپاه تروریستی قدس «با کمک هلال احمر امکانات ایجاد می کرد.» (روزنامه حکومتی خراسان، شنبه ۱۱ دی)

خروجی فرایند «اقتصاد مقاومتی» خامنه ای علیه مردم همین توصیه های شکم سیران و حقوق نجومی بگیران است. نشخوار این که در راه منافع حکومت تروریستی، فقر را تحمل کردن، مصداق شرمگین همان حرف آخوند مرتجع شکم گنده ای است که بی شرمانه از صوابهای گرسنگی کشیدن حرف می زند و می گوید: «اونقدر کم بخورید که نیازی به دستشویی نداشته باشید».

حرکتهای اعتراضی و حق طلبانه مردم در کف خیابان تو دهنی بزرگی به خامنه ای و سیاستهای ظالمانه او است.

https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول