فراسوی خبر ... یکشنبه ۲۱ دی

حکم قتل عام مردم با محروم کردن آنان از واکسن معتبر

زینت میرهاشمی

 

حکم حکومتی خامنه ای که در روز آدینه ۱۹دی آن را اعلام و بر طبق آن خریدن واکسنهای معتبر فایزر و مدرنا را ممنوع کرد، با موج گسترده ای از انزجار و تنفر روبرو شد. با گذشت ۲ روز از سخنرانی وقیحانه ولی فقیه، تصمیم جنایتکارانه او همچنان در صدر خبرهای رسانه های همگانی است. تصمیم ضد انسانی خامنه ای علیه سلامتی مردم نشان دهنده رفتار ارباب و رعیتی او در باره حق طبیعی مردم است. امنیتی کردن سلامت و بهداشت مردم، نوعی «انتقام سخت» از مردم ایران با پوشش ضد آمریکایی است.

بخشهایی از حرفهای خامنه ای در مورد برجام دقیقا تکرار سیاست شانتاژ و سنگین کردن کفه ترازوی مذاکرات احتمالی بعد از به قدرت رسیدن بایدن است. خامنه ای بار دیگر بر این امر تاکید کرد که حفظ  «عمق استراتژیک نظام» یعنی حفظ راهبرد صدور ارتجاع، تروریسم و بنیادگرایی بر سه محور، نفوذ مخرب و ماجراجویانه در منطقه، ساخت بمب هسته ای و موشک، برای رژیم مقدم بر جان و سلامت مردم است. ولی فقیه بار دیگر بر تقویت «دوستانش» در منطقه که همانا گروههای نیابتی مانند حشدالشعبی، حزب الله، کتائب و حوثیها و.... هستند به عنوان یک «وظیفه» تاکید کرد. وی در حالی مردم ایران را از واکسنهای معتبر محروم کرد که کشورهای مورد نظر او، مانند کشور عراق همین واکسنها را وارد کرده و در حال واکسینه کردن مردم هستند.

با توجه به استفاده حکومتیان از امکانات درمانی و بهداشتی کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان و آمریکا، حرفهای خامنه ای را نمی توان از جهل، بی سوادی و نادانی او دانست. بلکه دقیقا پشت این تصمیم سیاست حساب شده و منافع اقتصادی کلان است. رژیم نمی خواهد پولی که قرار بود از کره و عراق برای خرید واکسن پرداخت شود، را هزینه کند به این پولها برای تقویت تروریستها احتیاج دارد.  از طرف دیگر با تهیه واکسن داخلی، منبع درآمد هنگفتی نصیب باندهای حکومتی خواهد شد. حتا اگر واکسن داخلی با استفاده از امکانات کوبا یا چین ساخته شود تا مرحله تایید از طرف سازمان جهانی بهداشت، زمان احتیاج دارد. واکسنهای ساخت کوبا که هنوز به مرحله تایید نرسیده لابد قرار است بر مردم ایران آزمایش شود. روحانی بدون نام بردن از آزمایش واکسن بر مردم ایران از طرف یک کشور حرف زد. در هر حالت، هر واکسنی با هر نامی که تهیه شود بر اساس استاندارهای جهانی بهداشت و مورد تایید سازمان جهانی بهداشت معتبر خواهد بود. همان نهادهایی که خامنه ای با دادن اطلاعات دروغ در مورد آنها شیادانه مردم ایران را از حق اولیه سلامت خود محروم می کند.

واکسیناسیون و انتخاب مارک آن حق مردم ایران است و جلوگیری از این حق اولیه، اقدام به قتل آگاهانه و جنایتکارانه مردم به حساب می آید. باید علیه تصمیم جنیاتکارانه خامنه ای از تمامی ابزارهای فشار بین المللی استفاده کرد.  

 

http://www.iran-nabard.com/

https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول