فراسوی خبر ... سه شنبه ۱۵ شهریور

کلید واژه «مبارزه با فساد» مترادفِ بازتولید غارتگری

زینت میرهاشمی

فساد در تار و پود جمهوری اسلامی آن چنان درهم تنیده شده که هیچ راهکاری برای بازدارندگی آن با وجود ساختار سیاسی نظام، وجود ندارد. به درازای عمر رژیم و زیر سایه ولی فقیه، چپاول، غارتگری، اختلاس و دزدی به تدریج کلان تر و پرشمارتر شده است.

راهکار یکدست سازی این امر را تایید کرد که ادعای «مبارزه با فساد» در نظام ولایت فقیه تنها در خدمت بازتولید فساد است. در جدال درون حکومتی با انداختن چراغ قوه به تاریکخانه اشباح، اسامی و رقمهایی از دزدی دیده می شود که به خاطر منافع جمعی برخورد جدی با آن نمی شود.

دوخت و دوز بی ریخت دهان و جیب باندهای درون رژیم ولایت فقیه با ابر دزدی ۹۲ هزار میلیارد تومانی در  فولاد مبارکه، امنیت را برای دانه درشتهای بعدی نوید داد. ایجاد حاشیه امن برای ابر دزدان چنان علنی است که سهم گیری از سفره چرب به اصطلاح پروژه انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به فلات مرکزی از هم اکنون مورد مشاجره است. عضو کمیسیون قضایی مجلس ارتجاع، هاجر چمارانی، در رابطه با قرار داشتن مافیای بزرگتر از فولاد مبارکه پشت انتقال آب گفت: «کسانی که در فساد فولاد مبارکه دست داشتند، نصف ‌شان در پروژه خط انتقال آب از خلیج‌فارس و دریای عمان هستند.» (ایسنا ۱۳ شهریور)

این روزها خبر پشت خبر از دزدی، رسانه ای می شود، اما خبری از قطع انگشت، اعدام و حبس در مورد بازیگران خبر به گوش نمی رسد. پاسدار رستم قاسمی، «رشوه خواری مشاور خود» را «گمانه زنی بی پایه» اعلام کرد و خواستار «دوری» رسانه ها از «خدشه به آبروی افراد [دزدان] شد». فساد مالی تا زیر عبا و عمامه آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید حکومتی، یک نمونه ای از فساد و در حقیقت نوک قله کوه یخ است.

حکومت برای جلوگیری از فوران خشم مردم و برای امنیت ابر دزدها، سرکوب را گسترش می دهد. در کنار حاشیه امن برای غارتگران، فقط طی ۴ روز گذشته ۹ کولبر در مناطق مرزی سردشت، بانه و نوسود در استانهای آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه با گلوله های مزدوران رژیم زخمی شدند.

ستاد سرکوبگر «امر به معروف و نهی از منکر» روز یکشنبه ۱۳ شهریور از وزارت اطلاعات برای شناسایی و بازداشت «بیش از ۳۰۰ سرشبکه مبارزه با حجاب» خبر داد. اطلاعات استان مازندران از بازداشت ۱۲ شهروند بهایی در این استان خبر داد. دو فعال حقوق همجنسگرایان بنام زهرا صدیقی همدانی و الهام چوبدار به اعدام محکوم شدند.

در شرایطی که حکومت برای دزدان بهشت امن و جهنمی برای کنشگران و مخالفان حکومت  ایجاد کرده، تنها راه نجات ویران کردن ساختار رژیم است.

 

 

https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول