فراسوی خبر ... چهارشنبه ۱۲ آبان

 

جنایتی که واکاوی آن خواست مردم ایران است

 

زینت میرهاشمی

 

در حالی که آمار مرگ در اثر کرونا در کشورهایی که به واکسیناسیون عمومی دست زده اند بسیار پایین آمده، در ایران، آمار کشتار و همه گیری ویروس کرونا همچنان بالا است. آمارهای ضد و نقیض و تزریق واکسنهای تایید نشده از طرف سازمان بهداشت جهانی و ... همچنان عدم مهار ویروس کشنده کوید ۱۹ را نشان می دهد.

 

با گذشت زمان، چرایی حکم بی رحمانه و جنایتکارانه خامنه ای در ممنوعیت ورود واکسنهای معتبر اروپایی و آمریکایی روشن تر می شود. دلایلی که از رانتهای کلان اختصاص داده شده به باندهای مافیایی، چه آشکار و چه پنهان به بیت خامنه ای و سپاه پاسداران و ریزه خواران حکومتی، حکایت می کند.

به برکت شارلاتانیسم و ساختار غیرشفاف و فاسد حکومت، تا به حال دانه درشتهای حوزه ثروت و قدرت موفق به اخذ مجوز تولید چندین نوع واکسن برکت، پاستو کو و ک و سیناژن، رازی، فخرا  و ... شده اند. واکسنهایی که اعتبار آنها را نه سازمان بهداشت جهانی بلکه رابطه قبیله ای بیت خامنه ای با پاسداران تعیین می کند.  در مورد مافیای واردات دارو، تولید و توزیع آن، بسیار نوشته شده است که پرداختن به آن در حجم کوتاه این فراسو نیست. در این فراسو از چند بگومگوی درونی رژیم برای تاکید بر سودمندی حکم خامنه ای برای مافیای دارو اشاره می کنم. 

 

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، از اختصاص «۱۳۰ میلیون یورو ارز دولتی» به تولید کنندگان واکسن کرونا خبر داد. صدور مجوز برای دو واکسن رازی و فخرا با این مبلغ به صورت اضطراری داده شده است. (خبرگزاری حکومتی تسنیم، ۱۰ آبان ۱۴۰۰) این مبلغ کلان در حالی با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی اختصاص داده می شود که ظاهرا صحبت از پایان این نرخ می شود.

 

ریخت و پاش سخاوتمندانه دولت رئیسی قاتل در حالی است که مردم از واکسنهای تولید داخلی به دلیل بی اعتمادی و عدم تایید آن از طرف نهادهای بین المللی استقبال نمی کنند. حتا توقف تولید واکسن فخرا به دلیل نبود متقاضی در خبرها مطرح شده بود.

عبدالرضا مصری نایب رئیس دوم مجلس ارتجاع گفت: «با سند و مدرک می توانم اعلام کنم یکی از مدیران اسبق وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، صاحب ۱۶ شرکت دارویی است و وارد کننده دارو و همزمان مدیر عامل یک شرکت دولتی است» بر اساس گفته وی،  داروهای این شرکتها «به ۱۰۵۰ برابر قیمت فروخته می شود» ( تارنمای دارو و سلامت "فانا" یکشنبه ۹ آبان)

 

این آمارها فقط بخش کوچکی از سودبری کلان هلدینگهای دارویی و مافیای قاچاق دارو از حکم حکومتی خامنه ای است. حکم خامنه ای در تحریم مردم از واکسیناسیون به موقع و معتبر به نفع مافیای دارو، جنایتی سازمانیافته علیه مردم است. جنایتی که واکاوی آن خواست مردم ایران است و افرادی هم در همین رابطه همچنان در زندان به سر می برند.

 

http://www.iran-nabard.com/

https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول