فراسوی خبر ... دوشنبه ۱۱ مهر

 قیام همگانی،گامی بلند به سوی انقلاب

زینت میرهاشمی

خیزش سراسری با گامهایی استوار همچنان پیش می رود. قیام، متحدتر، گسترده تر و رنگارنگ تر از هر زمان در بی سابقه ترین شکل به جلو می رود. جنبش رنگین کمان مردم ایران روز یکشنبه دهم مهر ماه، هفدهمین روز خود را پشت سر گذاشت. روز شنبه دانشجویان در بیشتر از ۱۱۰ دانشگاه، با مردم در خیابان همبستگی کرده و اقدام به اعتصاب و تظاهرات کردند.

همبستگی سراسری ایرانیان در خارج از ایران در ۱۵۰ شهر همزمان با حضور زنان و مردان شورشی در خیابانهای کشور، صدای ترکه های خشم مردم بر پیکر لِهیدِه و فرتوت جمهوری اسلامی را به سراسر جهان رساند.

ورود فراگیر دانشجویان به اعتصاب، همراهی دانش آموزان در چند نقطه و همراهی مردم خیابان با آنها و حضور جوانان، به ویژه زنان در جنگ و گریزهای خیابانی، پیوستن کسبه و بازاریان در لاله زار تهران و در بسیاری از شهرهای دیگر به اعتصاب و... تداوم تسخیر خیابان را نشان می دهد. دانشجویان علاوه بر شعارهای «مرگ بر دیکتاتور»، «می جنگیم، ایرانو پس می گیریم»، چند شعار جدید، برای مثال؛ «بهش نگین اعتراض، اسمش شده انقلاب» و «اوین شده دانشگاه، ایران شده بازداشتگاه» را به ثبت رساندند.

کشتار بی رحمانه دهها نفر از هموطنان در زاهدان و زخمی کردن صدها نفر از آنها، یورش به مسجد آنها هنگام برگزاری نماز، تیرباران جوانان در خیابان، کشتن با باتوم و... نشانه دست و پا زدن حکومتی است که در گِل گیرکرده و همهِ ی ظرفیتها و راههای بازدارندگی اش به بن بست رسیده است. از این منظر است که اکثریت تحلیلگران، مسیر موجود را سرنگونی رژیم می دانند.

در برابر شجاعت بی نظیر جوانانی که اراده کرده اند تا «انقلاب» نشده به «خانه» برنگردند، شب پرستان عمامه دار و دلواپسان رنگارنگ را بر آن واداشته تا زمین و زمان را به هم ببافند تا راه حلی برای توقف سیل خروشان خشم مردم پیدا کنند. جنایتکاری که نامش میلیونها بار به اسم دیکتاتور در خیابانهای ایران و جهان فریاد زده شده، همچنان در سکوت به سر می برد. او حتا برای دلگرمی اوباشان آتش به فرمانش هم به میدان نیامده است. رئیسی (قاتل ۶۷)، تقلیدی از شاه هنگام فرار از ایران را آورده و گفت که صدای «اعتراض» را شنیده و باید بین «اعتراض و اغتشاش» تفاوت قائل شد. وی گفت: «مسولین باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند... گفت و گو و بحث در مورد اصلاح روشها اشکالی ندارد و...».

 وزیر علوم رژِیم روز یکشنبه ۱۰ مهر بعد از حمله وحشیانه به دانشجویان دانشگاه شریف،  وارد این دانشگاه شده تا به قول خودش با دانشجویان معترض «گفتگو» کند. گفتگو در قاموس رژیم یعنی سرکوب.

آیت الله هایی که جرئت قدم زدن در خیابان را ندارند، در حال نسخه پیچی هستند. آخوند مقتدایی عضو خبرگان ولی فقیه گفت: «گشت ارشاد خیلی موفق نبوده؛ باید به آنها تذکر داد/ ناآشنایان با مشکلات مردم نظراتی می دهند که به ضرر نظام است».

سران سه قوه دیروز و مجلس ارتجاع امروز یکشنبه جلسه غیر علنی در رابطه با چاره یابی برای مهار قیام مردم برگزار کردند. مجلس نشینان که شهامت رفتن با دست خالی به خیابان را ندارند، در صحن مجلس با دهنهای کف کرده شعار داده و خون خودشان را به «رهبر» غایب شان نثار کردند. نایب رئیس کمیسیون امور داخلی مجلس ارتجاع گفت:«مجلس به دنبال ایجاد بستری قانونی برای شنیده شدن اعتراضات مردم است.» البته وی بستر مناسب را برای احزاب «شناسنامه دار» که همان حکومتیها هستند، در نظر گرفت.

تداوم خیزشهای خیابانی با خواست مشخص سرنگونی رژیم، گام بلندی در جنبش ضد دیکتاتوری علیه ولایت فقیه برداشته و مسیر آن به سوی انقلاب است.

 

https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول