فراسوی خبر ... چهارشنبه ۱۰ دی

سرمایه های غارت شده مردم در جیب مزدوران حاج قاسم

زینت میرهاشمی

 

پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، رژیم با نمایش مُرده گردانی، نصب پرشمار عکسهای این جنایتکار حرفه ای در میدانها و مناطق پر رفت و آمد و انواع تبلیغات پر هزینه تلاش کرد تا ضربه مهلک وارد شده به عمق استراتژیک خود را جبران کند. بلندگوی صدا و سیمای حکومتی در سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی از راه اندازی رادیویی به نام «صدای گفتمان مقاومت و مکتب سلیمانی» خبر داد. هدف این رادیو تقویت گروههای مزدور دست ساز قاسم سلیمانی  و «الگو سازی سبک زندگی» او در کشورهای عراق، سوریه، لبنان و یمن است.

آتش زدن عکسهای قاسم سلیمانی در ایران توسط قیام آفرینان آبان ۹۸ و کانونهای شورشی و در کشورهای عراق و لبنان توسط جوانان مخالف اشغالگری جمهوری اسلامی، نمود تنفر همگانی از قاسم سلیمانی و مخالفت با دخالتهای تروریستی رژیم ایران است.

در حالی که فقر و فلاکت اکثریت مطلق مردم ایران را با مشکلات جدی روبرو کرده است، اعترافهای حسن نصرالله و اعضای حماس از بخشش بی دریغ چمدانهای لبریز از دلار توسط سرکرده سپاه قدس، بار دیگر بر مسئولیت تمامی سرکردگان رژیم و در راس آن علی خامنه ای در تاراج ثروت مردم برای تقویت عمق استراتژیک ولایت فقیه مهر تایید زد. از سوی دیگر

حسن نصرالله در مصاحبه با شبکه تلویزیونی المیادین در روز یکشنبه ۷ دی از دو برابر شدن موشکهای نقطه زن حزب خود طی یک سال و توانایی زدن هر نقطه ای از اسرائیل خبر داد. حسن نصرالله بارها گفته است که هزینه خوراک تا سلاح این حزب توسط رژیم ایران تامین می شود.

در رویدادی دیگر، محمودالزهار، عضو ارشد کادر رهبری حماس، در روز یکشنبه ۷ دی در گفتگو با العالم، از بذل و بخششهای قاسم سلیمانی ستایش کرد و دریافت ۲۲ میلیون دلار در فرودگاه تهران را به عنوان خاطره ای خوب از درستکاری و مسئولیت شناسی وی مطرح کرد. به گفته او قرار بود بیشتر از این تقدیم آنها شود اما در ۴۰ چمدان ظرفیت بیشتر جاسازی پول وجود نداشت.

پولهای کلانی که رژیم برای تقویت عمق استراتژیک خود در منطقه خرج کرده و همچنان ادامه دارد دقیقا از جیب و سفره مردم دزدیده است.  این پولها ثروت مردم و کشور است و با آن می توان کودکان خیابانی و کودکان کار را به جای خیابان به مدرسه فرستاد، برای مردم مدرسه و بیمارستان ساخت. با این پولها می شد برای بی خانمانها، زلزله زدگان، سیل زدگان، کارتن خوابها، قبرخوابها، پشت بام خوابها و.... سرپناه ساخت. به راستی می شد با این همه ثروتهای غارت شده، ایران را آباد کرد و.....

عضو شورای عالی استانها از خوزستان در مورد «فقر مالی» ۸۰ درصد مردم شهرستان نفت خیز هویزه گفت:«تنها با پول یک دقیقه استخراج نفت می توان برای تمامی دانش آموزان شهرستان هویزه ...گوشی هوشمند تهیه کرد.» (ایلنا، سه شنبه ۹ دی) وی با اشاره به بیداد فقر و بیکاری گفت این شهرستان نفت خیز »بیمارستان که هیچ حتی یک درمانگاه درست و حسابی» ندارد.

یادآوری حاتم بخشیهای حاج قاسم نشان می دهد که تلاش رژیم برای لغو تحریمها و راه افتادن داد و ستد مالی و بانکی، برای ارسال چمدانهای پول و موشک و سلاح برای «الگو سازی سبک و زندگی» یک تروریست جنایتکار است و نه عادلانه کردن سبک زندگی محرومان و فقرا.

 

http://www.iran-nabard.com/

https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول