فراسوی خبر ... چهارشنبه ۶ مرداد

حمایت گسترده از قیام خوزستان و ادعای کهنه شده وزارت اطلاعات

زینت میرهاشمی

حمایتهای گسترده گروههای مختلف مردمی همچون کارگران پیمانی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و ... از قیام تشنه لبان خوزستان، رژیم را به فکر چاره جویی برای توقف حمایتها و توجیه سرکوب دستگیرشدگان و معترضان انداخته است.

بر اساس سناریوی جیمزباندی وزارت اطلاعات، در روز سه شنبه ۵ مرداد «سربازان گمنام امام زمان، شبکه ای از عوامل جاسوسی موساد را همراه محموله سنگین سلاح و مهمات پس از ورود از مبادی مرزی غرب کشور دستگیر کردند.» مدیر کل ضد جاسوسی هم قصد ورود این تجهیزات را بهره برداری از «اغتشاشات شهری و ترور» اعلام کرد.

کشف «بزرگ» و «هوشمندانه» «سربازان گمنام امام زمان» که همان پاسداران باشند، بیشتر برای مصرف داخلی و جلوگیری از شکاف درون هرم قدرت و ریزش «امت همیشه در صحنه» است. زیرا فاجعه بی آبی خوزستان و علتهای بروز آن این روزها تبدیل به بگومگوی پایوران رژیم شده و هر باندی می خواهد خودش را از نقش داشتن در فاجعه محیط زیستی و رانت خواری حکومت کنار بکشد. از سویی دیگر وزارت اطلاعات و دستگاه سرکوب باید عقب نشینی خامنه ای در گفتار خود یعنی حرف زدن از «حق گلایه» مردم خوزستان را تغییر داده و آن را از سرکوب نرم به سرکوب سخت تر توجیه کند.  

اینگونه کشفیات وزارت اطلاعات حتا در میان خودیهای حکومتی هم خریداری ندارد. یک نمونه آن محمد مهاجری است که ماجرای کشف وزارت اطلاعات را چنین توصیف کرده است: «همه دنبال نخود سیاهیم». (خبرآنلاین ۴ مرداد) وی در یادداشتی در کانال تلگرامی اش نوشته است «اگر عامل اغتشاشات سال۹۶ مشهد، عامل درز دادن فایل صوتی ظریف، عامل ازتباطی سازمان منافقین با سازندگان  سریال گاندو، عامل نفوذی ترور شهید فخری زاده، عامل ارائه اطلاعات دروغ به شورای نگهبان درباره برخی نامزدهای انتخابات ۱۴۰۰ که طبق بیان صریح رهبرمعظم انقلاب، ظلم آشکار بود و اتفاقات مشابه اعلام شده، سوءاستفاده کنندگان وقایع خوزستان هم مشخص می شوند! فعلا همه دنبال نخود سیاهیم.»

کلیدواژه های سرکوب به کار برده از طرف رژیم تا کنون مانند «اغتشاشگرن، نفوذیها، فریب خوردگان و...» در توقف شعله های خشم مردم به خیابان آمده و حمایت رو به افزایش افکار عمومی از آنها کارساز نبوده است. وصل کردن خواسته های بر حق مردم به «دشمن» فرضی خامنه ای، و ساختن چنین سناریوهایی در جمهوری اسلامی نه اولین است و نه آخرین و بنابراین کسی باور نخواهد کرد.

  

http://www.iran-nabard.com/

https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول