فراسوی خبر ... چهارشنبه ۳ دی

قتل سازمانیافته با عدم خرید واکسن

زینت میرهاشمی

 

در حالی که در اکثر کشورها بودجه ویژه برای تست کرونا و واکسن رایگان آن در نظر گرفته اند، رژیم ایران آگاهانه مردم را از این امکان محروم کرده است. در آمریکا از روز دوشنبه اول دی واکسیناسیون به صورت رایگان شروع شد و در کشورهای اتحادیه اروپا همزمان در روزهای آینده شروع خواهد شد. مردم کشورهای عراق، عربستان، اسراییل، ترکیه و ... شانس دستیابی به واکسن را پیدا کرده اند. برای مثال دولت عراق یک و نیم میلیون دوز واکسن کرونا از شرکت فایزر خریداری کرده است که در اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی دریافت خواهد کرد.

بی توجهی به سلامت و بهداشت مردم ایران در سهمیه بندی بودجه و نپرداختن حقوق کادرهای درمانی خود را نشان می دهد. سخنگوی شورای شهر تهران علت افزایش مهاجرت پرستاران و کادر درمان را «مالی و عدم پرداخت به موضع حق و حقوق و معوقات آنان» اعلام کرد. (خبرگزاری مهر ۳۰ آذر) بدیهی است که مسئول مستقیم افزایش مهاجرت پرستاران، در حالی که ایران با کمبود پرستار روبرو است، رژیم است.

اطلاعات دروغ و متناقض در رابطه با خرید واکسن نهایت بیشرمی و بی مسئولیتی پایوران رژیم را نشان می دهد. بهانه گیریهای دروغ مانند عدم دسترسی به خرید واکسن به دلیل تحریم آنقدر بی پایه است که کارگزاران رژیم حرفهای همدیگر را نفی می کردند. علی مطهری، مجلس نشین دوره قبل، روز سه شنبه ۲ دی در حساب تویتیری خود نوشت: «به خاطر این که در لیست سیاه "اف ای تی اف" قرار داریم نتوانستیم ۵۰ میلیون دلار سهمیه ایران از واکسن کرونای برای ۸ میلیون ایرانی را منتقل کنیم و سهمیه ایران باطل شد.» وی خواهان آن شد که مجمع تشخیص مصلحت نظام پاسخگو باشد.

تاکید بر عدم پیوستن به گروه اقدام ویژه مالی و در لیست سیاه قرار گرفتن این نهاد نوعی خود تحریمی است که بارها مطرح شده است. در میان کارشناسان اقتصادی رژیم و باندهای مختلف حکومتی پیوستن به "اف ای تی اف" مورد مناقشه است. روشن است که مخالفت با پیوستن به این گروه و عدم تصویب دو لایحه مقابله با جرایم سازمانیافته و مقابله با تامین مالی تروریسم (مبارزه با پولشویی) دقیقا با تصمیم خامنه ای است و عدم تصویب این دو لایحه به معنی عدم موافقت خامنه ای است.

عدم پیوستن به کنوانسیون پالرمو (کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمانیافته فراملی) به این دلیل است که حکومت نمی خواهد راههای گردش مالی غیرمجاز (پولشویی) و رساندن پول به مزدوران نیابتی اش (حزب الله لبنان، حوثیهای یمن، گروههای حشدالشعبی عراقی و...) افشا شود. بنابرین تا وقتی رژیم در لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی قرار دارد اینگونه مشکلات برای مردم ایران به وجود می آید و نتیجه آن قتل عام سازمانیافته و آگاهانه مردم برای عدم دسترسی به دارو و واکسن کرونا است.

موکول کردن رهایی مردم از ویروس کرونا، به ساخت واکسن ایرانی، یعنی مردم را به قتلگاه فرستادن. عدم اطمینان مردم به دغلکاریها و نمایشهای رژیم روشن است، زیرا فقط ۵۶ نفر به قول مسئولان رژیم برای آزمایش واکسن تولید داخل داوطلب شده اند. جنایتکاران حاکم جان مردم را با واکسن دروغ و غیر معتبر به خطر می اندازند تا زیر بار پیوستن به لایجه مبارزه با پولشویی نروند.

برخورداری از واکسن رایگان حق مردم ایران است و کوتاهی رژیم و در راس آن خامنه ای در این مورد در ردیف جنایت سازمانیافته علیه سلامت و بهداشت مردم است.

 

 

http://www.iran-nabard.com/

https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول