فراسوی خبر ... یکشنبه ۶ مهر

 

 

آدرس عوضی روحانی برای منحرف کردن «لعن و نفرین» مردم 

زینت میرهاشمی

 

روحانی روز شنبه ۴ مهر، در برابر «لعن و نفرین» گسترده مردم به التماس از آنها خواسته که اگر می خواهید «لعن و نفرین کنید، آدرسش کاخ سفید» است. سلطان دروغ، که از صدور تجربه اش برای کاهش کرونا، وضعیت خوب جامعه، خالی بودن ۲۰ هزار تخت بیمارستانی  و ارسال دارو به کشورهای دیگر دَم می زد، آنقدر پیش مردم مفتضح شده که در سخنرانی اش بیشرمانه مسئول همه مشکلات را آمریکا معرفی کرد و همزمان مردم را مقصر همه گیری کرونا دانست و آنها را تهدید کرد.

سخنرانی روحانی و بگومگوهای پایوران رژیم طی دو روز گذشته پیرامون قاچاق دارو، تحویل واکسن کمیاب انفولانزا به مجلس نشینان مفتخور و مفقود شدن ۷۰ درصد از یک میلیارد دلار برداشتی از صندوق توسه ملی برای کرونا و ... همزمان تحریم سرکردگان قوه قضائیه و محکوم شدن رژِیم به خاطر نقض حقوق بشر توسط ۴۷ کشور، نشان می دهد که این «کرک و پشم» رژیم ملاها است که در حال ریختن است.

خامنه ای که در ابتدا منکر اهمیت همه گیری کرونا شده بود و خود در گسترش آن نقش داشت با فاصله بسیار از دیگران، با پیشنهاد روحانی برای برداشت یک میلیارد دلار به بهانه کرونا موافقت کرد. باندهای چپاولگر به یک میلیارد دلار هم برای کرونا رحم نکردند و تنها یک سوم آن به نهاد مربوطه رسید. واردات دارو و منافع سرشار از آن بارها مورد جدال باندهای حکومتی قرار گرفته است. سود سرشار از آن تا جایی است که به ساختن دارو و مواد بهداشتی کافی امکان داده نمی شود.

یک مجلس نشین از اصفهان گفت: «در حال حاضر شاهد قاچاق دارو از ایران به کشورهای همسایه هستیم.» (فارس 3 مهر) در حالی که دارو در ایران کمیاب و به دست مردم گران می رسد و وارد کنندگان دارو ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی دریافت می کنند و در بازار با قیمت ارز در بازار ازاد می فروشند.

نوشته سعید نمکی، وزیر بهداشت رژیم در رابطه با تکلیف یک میلیارد دلار قابل توجه است. وی در صفحه اینستاگرام خود نوشته است که از یک میلیارد دلار «به جز سهم کوچک» به این وزارتخانه چیزی نرسیده است. همچنین رئیس کمیسیون بهداشت مجلس از اختصاص «تنها ۲۷ درصد از یک میلیارد دلار در اختیار بخش بهداشت و درمان» صحبت کرده است. حریرچی معاون وزیر بهداشت گفته است که: «دولت ۳ تا ۴ ماه است که حقوق یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی پرسنل بهداشتی ما را پرداخت نکرده» است. حقوق پرسنل بهداشت و درمان یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان یعنی حداقل حقوق در حالی که بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور (حمیدرضا امام قلی تبار) خط فقر را برای یک خانوار ۴ نفره ۱۰ میلیون تومان اعلام کرد.

کمیابی دارو و واکسن انفولانزا، ورود واکسن انفولانزا و تحویل ۱۵۰۰ عدد از این واکسن به مجلس ارتجاع برای واکسنبه کردن مفتخورهای مجلس نشین، بر تنفر و لعن و نفرین مردم افزوده است. جهت این کنش مردم برخلاف التماس روحانی دقیقا به سمت تمامی نظام دزد و فاسد است.

http://www.iran-nabard.com/

https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول