فراسوی خبر ... چهارشنبه ۵ شهریور

تمجید روحانی از خودش  ۱۵۰۰ کشته قیام خونین

زینت میرهاشمی

روحانی به دلیل مسئولیتهایی که در دوران حیات سراسر جنایت رژیم، از اعدامهای دهه ۶۰، قتل عام سال ۶۷، سرکوب اعتراضهای مردمی، سرکوب قیامهای سالهای ۸۸، ۹۶ و ۹۸ و ...داشته، شریک جنایت است. به ویژه از سال ۹۲ تا کنون، دوره قیامهای خیابانی و گسترده شدن اعتراضها وی رئیس جمهور رژیم ولایت فقیه است.

آمار و اسناد بیش از ۱۵۰۰ کشته از قیام آفرینان آبان خونین ۹۸، صدها مفقود و هزاران دستگیری و شکنجه شده، همچنان روی میز است. دیکتاتوری مذهبی هر چقدر از نظر شقاوت و بی رحمی نمونه است، حسن روحانی هم از منظر دروغگویی و شیادی شایسته لقب سلطان و امپراطور است.

حسن روحانی در صحبتهای روز سه شنبه ۴ شهریور به شرایط سختی که رژیم با سیاستهای تروریستی و ماجراجویانه به مردم ایران تحمیل کرده اعتراف کرد اما مانند همیشه و به تقلید از خامنه ای تقصیر را بر گردن «تحریم» و «جنگ صدام» و «آمریکا» و ... انداخت. تمامی شرایط موجود از جنگ ۸ سال با عراق تا تحریم و تنش در روابط بین المللی، دستاورد سیاستهای رژیم است. همانگونه که فقر و بدبختی مردم هم نتیجه همین سیاستها است. «دشمن» کلید واژه چپاول، اختلاس، دزدی، گسیل بسیجی و پاسدار به کشورهای دیگر و...است و حالا «تحریم» هم اضافه شده است. در حالی که بیشترین اختلاسها و دزدیها در دوره هایی که درآمد نفتی بسیار بالا بود اتفاق افتاده است و از این ثروت درآمد نفت و گاز چیزی نصیب مردم نشد.

روحانی بیشرمانه اعتراضهای مردمی در دی ماه را از جمله عوامل افزایش قیمت ارز در سال ۹۷ دانست. پایوران رژیم خیزش مردم در آبان ۹۸ را به «اسرائیل»، «آمریکا» و .. نسبت داده و به خیابان آمدن مردم معترض و گرسنه را کار «دشمنان» دانسته اند. آنان در گفتن این که «دشمنان» می خواسنتد با فشار مردم را به خیابان بیاورند، فرمان شلیک آتش برای شورشهای آینده را صادر می کنند.

روحانی در کنفرانس خبری روز سه شنبه در پاسخ به سوالی در مورد «نبود آزادی برای رسانه ها» از کارنامه دولت خودش در رابطه با وضعیت اقتصادی و «تَحَمل مخالفان» تمجید کرده است. سند این تَحَمل هم شکنجه گاهها و زندانها است.

در رویدادی دیگر، سرکرده سپاه پاسداران تهران، بی شرمانه رقم اختلاسهای طی ۱۰ سال اخیر را بی اهمیت دانست. سرکرده سپاه تهران، روز سه شنبه ۴ شهریور رقم اختلاس طی ۱۰ سال اخیر را ۸۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: «در بودجه ۱۰ ساله کشور رقمی نیست.». او البته نگران افشای ابعاد فساد در حکومت است.

اولا که این رقم، حتا نسبت به رقمهای کلان اختلاس دانه درشتها و فراریان و یا دستگیر شدگان که در بگومگوی جناحی از تاریکخانه به سطح آمده است جمع زده شود از این عدد خیلی بیشتر است. طبیعی است که فساد در بالاترین نقطه و با استفاده از امکانات رانت و وابستگی به حکومت امکان پذیر است. پس در لیست این اختلاسگران به قول احمدی نژاد «برادران قاچاقچی» بیشترین سهم را به خودشان باید اختصاص دهند. بعد هم طرفداری آشکار خامنه ای از صادق لاریجانی در مورد فساد طبری و حمایت او از فاسدانی چون قالیباف، نشان می دهد که سلطانهای فساد و چپاول پشتشان به ولی فقیه گرم است.

حرفهای سرکرده سپاه تهران، ساده سازی عمق فساد در حکومت است. این ساده سازی و بی اهمیت شمردن آن در واکنش به جاافتادن آگاهی مردم از فساد ساختاری و  سیستماتیک حکومت است.

بازگشت به صفحه اول