نامه زندانیان سیاسی در پی جان باختن وحید صیادی نصیری

 

جمعی از زندانیان محبوس در زندان رجایی شهر کرج با انتشار نامه سرگشاده، جان باختن وحید صیادی نصیری را تسلیت گفتند و خواستار پیگیری این موضوع توسط نهادهای حقوق بشری، به ‌ویژه گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران و شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد شدند.

 

متن کامل نامه:

هفته گذشته در کمال بهت و حیرت خبر درگذشت همبندی سابقمان آقای وحید نصیری را شنیدیم که بعد از مدتها اعتصاب غذا در زندان قم با بذل جان خود را از دست داد، یکبار دیگر به همه جهانیان و به‌ طور خاص مدافعان و فعالان حقوق بشر شرایط بسیار بد حقوق بشر و به‌ طور خاص وضعیت زندانها و زندانیان را یادآوری کرد.

وی پیش‌تر نیز در زندان گوهردشت کرج به خاطر وضعیت و شرایط زندان و محروم کردن زندانیان سیاسی از ابتدایی ‌ترین حقوق انسانی، بارها و هفته ‌ها دست به اعتصاب و همراهی با زندانیان اعتصابی دیگر زده بود.

ما همبندیان سابق او در زندان گوهردشت کرج، ضمن ابراز هم دردی و تسلیت به خانواده محترم ایشان، مسئولیت این ضایعه را متوجه تمامیت حکومت و به ‌طور خاص قوه قضاییه و سازمان زندانها می دانیم و خواستار پیگیری آن توسط نهادهای حقوق بشری و به ‌ویژه،گزارشگر ویژه و شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد هستیم.

 

امضاکنندگان: پیام شکیبا، مجید اسدی، سعید ماسوری، حسن صادقی، محمد علی منصوری، محمد بنازاده امیرخیزی، ابراهیم فیروزی، آرش صادقی

 

زندان رجایی شهر کرج / ۲۹ آذر 1397

منبع: هرانا

 

 

 

منبع: نبرد خلق شماره ۴۰۶، شنبه اول دی ۱۳۹۷ – ۲۲ دسامبر ۲۰۱۸

 

 بازگشت به نبردخلق

بازگشت به صفحه اول